Kontrola autokarów przed letnimi wyjazdami - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Kontrola autokarów przed letnimi wyjazdami

Data publikacji 28.06.2017

Najbliższe dwa miesiące wakacyjne to wzmożony okres wyjazdów dzieci i młodzieży. Podobnie, jak w poprzednich latach policjanci z włocławskiej policji kontrolują autokary oraz pojazdy przewożące dzieci i młodzież.

Każdego dnia policjanci ruchu drogowego kontrolują stan techniczny pojazdów i autokarów. Stałym punktem kontroli jest także badanie trzeźwości kierowców. Działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w czasie przewożenia dzieci na zorganizowany wypoczynek w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Przypominany rodzicom i organizatorom wyjazdów dzieci o możliwości skontrolowania autokaru przed wyjazdem na parkingu przy ulicy Okrężnej 25 przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Zgłoszenie kontroli autokaru można dokonać telefoniczne dzwoniąc na numer stacjonarny 54 414 57 00 lub 54 414 57 10 do Wydziału Ruchu Drogowego w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku lub całodobowo na numer 54 414 51 48 (Oficer Dyżurny KMP we Włocławku) lub przesyłając wniosek o przeprowadzenie kontroli fax 54 414 57 05.

Wniosek można pobrać z strony internetowej KMP we Włocławku:  http://www.wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/prewencja/ruch-drogowy/72928,Wniosek-o-sprawdzenie-autokaru.html

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Tomasz Tomaszewski