Informacje

Impreza plenerowa „nakręcająca” na bezpieczeństwo mieszkańców Włocławka

Data publikacji 27.06.2017

Włocławscy policjanci realizując program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo – poznaj swojego dzielnicowego” rozpoczęli cykl imprez plenerowych na osiedlach Włocławka. To dobry sposób na spotkanie z dzielnicowym, oznakowanie roweru czy udział dzieci w konkursach dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji.

Pierwszy dzień (26.06.17) to spotkanie z mieszkańcami osiedla Kazimierza Wielkiego, którzy mogli bezpośrednio porozmawiać z dzielnicowym tego rejonu. To właśnie bliski kontakt z społecznością lokalną jest niezmiernie ważnym czynnikiem budującym poczucie bezpieczeństwa w pobliżu miejsca zamieszkania. Nie mogło również zabraknąć atrakcji dla najmłodszych, którzy mieli możliwość zobaczenia radiowozu, jak zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia czy porozmawiać z przewodnikiem psa służbowego „Atosa” o ich wspólnej służbie. Natomiast dla miłośników jednośladów zorganizowano stoisko, gdzie można było oznakować swój rower. Duże podziękowania należą się Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie we Włocławku, który umożliwił oznakowanie rowerów. Każde dziecko uczestniczące w imprezie otrzymało od dzielnicowych niebieską opaskę w ramach akcji „Opaska dla Bobaska”. Opaska założona na rączkę dziecka umożliwia zapisanie numeru kontaktowego do opiekuna w razie zagubienia się dziecka na plaży czy podczas zakupów w sklepie. Po odnalezieniu dziecka przez służby zapisany numer na opasce pozwoli szybko nawiązać kontakt z opiekunem.

Imprezy plenerowe wpisują się w działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem podczas wakacji i nad wodą w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Harmonogram kolejnych imprez plenerowych:

- 27 czerwca 2017r., godz. 16-18, miejsce: boisko Zespołu Szkół nr 9 / OSIEDLE  ZAZAMCZE

- 28 czerwca 2017r., godz. 16-18, miejsce: boisko SP nr 14 / OSIEDLE  ŚRÓDMIEŚCIE

- 29 czerwca 2017r., godz. 16-18, miejsce: boisko SP nr 19 / OSIEDLE MICHELIN

- 30 czerwca 2017r., godz. 16-18, miejsce: boisko SP nr 23 / OSIEDLE POŁUDNIE

- 01 lipca 2017r., godz. 15-17, miejsce: plac przy blokach w NASIEGNIEWIE

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Tomasz Tomaszewski