Wspólny patrol policjantów z Strażą Rybacką na Wiśle - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Wspólny patrol policjantów z Strażą Rybacką na Wiśle

Data publikacji 26.06.2017

Włocławscy policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach wspólnie z Państwową i Społeczną Strażą Rybacką przeprowadzili na rzece Wiśle działania wobec wędkarzy. Nie obyło się bez mandatów i pouczeń za złamanie Ustawy o rybactwie śródlądowym.

W niedzielę (25.06.17) policyjni „wodniacy” wspólnie z Państwową i Społeczną Strażą Rybacką przeprowadzili działania na rzece Wiśle. Współpraca służb jest efektem spotkania, które odbyło się na wiosnę w komendzie i dotyczyło wspólnych działań związanych bezpieczeństwa osób korzystających z pobliskich akwenów oraz ochroną przyrody zgodnie z Ustawą o rybactwie śródlądowym. Mundurowi podczas patrolowania rzeki wylegitymowali i sprawdzili legalność połowu ryb przez 62 wędkarzy oraz skontrolowali 3 łodzie. Niestety nie obyło się bez mandatów i pouczeń. W 5 przypadkach służby ukarały mandatami karnymi, natomiast 11 wędkarzy zostało pouczonych.

To nie były ostatnie takie działania i wspólnych patroli służb można się spodziewać nie tylko na rzekach, ale również na jeziorach.

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Tomasz Tomaszewski