Uwaga! Sprawcy oszustw podszywają się również pod policjanta!! - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Uwaga! Sprawcy oszustw podszywają się również pod policjanta!!

Data publikacji 29.02.2016

Włocławscy policjanci prowadzą sprawę oszustwa na szkodę starszej osoby. Łupem padło kilkanaście tysięcy złotych. Tym razem oszust podał się za policjanta.

Wiele razy włocławscy policjanci apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności przy kontaktach z osobami obcymi, które podają się m.in.za wnuczka, innego członka rodziny czy też za funkcjonariusza policji lub CBŚ. Pod pretekstem uzyskania pomocy osoby takie oszukiwały głównie starsze osoby i pozbawiały je czasami całych oszczędności życia.

Niestety okazuje się, że oszuści nie próżnują i trafiają na osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępstwa.

Tym razem do jednej z włocławianek zadzwonił mężczyzna i podał się za policjanta. Zapytał w jakim banku kobieta ma oszczędności, po czym zasugerował, że w tym banku prowadzone są działania w celu zatrzymania pracowników-oszustów. Dzwoniący nakłonił kobietę, aby ta pobrała z banku pewną kwotę i przekazała je innemu „policjantowi”, co z pewnością pomoże w ujęciu pracowników-oszustów. 78-letnia pani usłyszała również, że będzie asekurowana w drodze do banku, a po wyjściu z niego przekaże temu mężczyźnie pieniądze. Z informacji przekazanych przez telefonicznego rozmówcę wynikało, że po przeprowadzeniu czynności pieniądze będą dowiezione do mieszkania kobiety.

Kiedy po wyjściu z banku kobieta przekazała pieniądze nieznajomemu. Już w drodze powrotnej do domu zaczęły ją ogarniać złe przeczucia. Niestety nie trudno się domyśleć, że trochę za późno.

Pokrzywdzona zgłosiła o całym zdarzeniu dyżurnego policji.

Mundurowi kolejny raz apelują!- zachowaj szczególną ostrożność w kontaktach z osobami obcymi, podającymi się za wnuczka, członka rodziny, policjanta! O każdym wzbudzającym podejrzenia przypadku natychmiast informuj policjantów!

Autor: Małgorzata Marczak
Publikacja: Małgorzata Marczak