Z najmłodszymi o bezpieczeństwie w internecie - Informacje - KMP we Włocławku

Informacje

Z najmłodszymi o bezpieczeństwie w internecie

Data publikacji 24.02.2016

O tym, czy korzystanie z internetu jest zawsze bezpieczne, jak należy się zachowywać, aby nie stać się ofiarą przestępstwa rozmawiał z uczniami Szkoły Podstawowej w Cypriance policjant z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Internet to swoiste „okno na świat”. Czerpiemy z niego wiadomości, poznajemy świat, zawieramy nowe znajomości. Niestety jest to równocześnie medium, które może przysporzyć nam wielu kłopotów. O tym, jak niezwykle ważne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z internetowej przestrzeni policjanci informują w różnych okolicznościach, odbiorcami są różne grupy osób.

Dla przykładu w ostatnich miesiącach włocławscy policjanci rozmawiali na ten temat podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą w Multikinie.

Z kolei wczoraj (23.02) dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Cypriance spotkały się z przedstawicielem włocławskiej policji. Klasy najmłodsze I-III rozmawiały o cyberprzemocy.

Najpierw omówione zostały zalety, pozytywne strony korzystania z internetu, ale w dalszej kolejności post.Tomasz Tomaszewski wskazał na niebezpieczeństwa.

Szczególną uwagę zwrócił na niebezpieczeństwo wynikające z zawierania znajomości z osobami, które mogą podawać się za kogoś innego. Dzieciaki dowiedziały się również o tym, czy udostępnianie swoich zdjęć, zamieszczanie opinii, różnych informacji może spowodować nieprzyjemne skutki, czy takie zachowania to już łamanie prawa, jakie są konsekwencje takiego postępowania.

Z kolei starsi uczniowie IV-VI oprócz tych zagadnień poruszyli jeszcze tematykę przemocy rówieśniczej. Funkcjonariusz wyjaśnił jakie zachowania wyczerpują już znamiona przemocy, w jakich sytuacjach nieletni sprawca czynu karalnego może ponieść konsekwencje prawne.

Autor: Małgorzata Marczak
Publikacja: Małgorzata Marczak